Divadlo Kámen

Dešťová hůl - hosté pro intermezza

      česky / english

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům Dešťové hole. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, sociolog, teoretik umění, ...). Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Vanessa Anna a Zdeněk Vejvoda   (večer 16. června 2021)

Vanessa Anna je tanečnice, hadí žena, vášnivá pisatelka poezie a prózy a také věčná pozorovatelka a obdivovatelka světa, který má velký vliv na její tvorbu. Je plně přesvědčená o pravdě věty: "Umění je obrazem národa". Zdeněk Vejvoda je součástí současné české techno scény, je členem hudebního vydavatelství Harmony Rec. a moderátorem brněnského internetového rádia Isolate.

Gabriela Kontra   (večer 17. června 2021)

Fotografka a dokumentaristka. Má za sebou řadu fotografických projektů a výstav, natočila dokumentární film o českém porodnictví Porodní plán, spoluzaložila a řadu let vedla centra nezávislé kultury Bajkazyl. V současné době vyučuje na FAMU a připravuje dvě dokumentární knihy, jednu s tématikou pražských míst alternativní kultury, druhou o současném fenoménu obřích jednodenních rave parties rovněž v hlavním městě. Její fotografie z druhé knihy jsou scénograficky zpracovány právě ve hře Dešťová hůl.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...