Divadlo Kámen

Lidé v Divadle Kámen

Lucie Zachovalová
Zdeňka Brychtová
Lenka Chadimová
Adéla Macháčková
Kristýna Suchá
Johanka Valášková
Petr Odo Macháček
Martin Poláček
Miroslav Paulíček
Vít Macháček
Vladimir Benderski
Helena Macháčková
Blanka Křemenová

a mnoho dalších lidí, které na tuto novou stránku postupně doplňujeme
Lucie Zachovalová
Divadelní a filmová herečka. Kmenová herečka Divadla Kámen. Vystupuje ve filmech studentů FAMU a managementu umění VŠE. V divadle spolupracuje například s režisérem Petrem Lantou (inscenace Cesta Emericha Ratha v broumovském klášteře, inscenace Lebka z Connemary vytvořená speciálně pro Divadlo U mostu v Permi ruského režiséra Sergeje Fedotova).
Zdeňka Brychtová
Herečka. S Divadlem Kámen vytvořila desítky inscenací, hraje divadlo pro děti, účastní se různých speciálních projektů (například s režisérem Petrem Lantou, Teatrem Novogo Fronta nebo performerem Vladimirem Benderskim, Dny nové opery Ostrava NODO). Věří, že intenzivní divadelní událost lze nejlépe vytvořit jednoduchými minimalistickými prostředky skrze soustředěnou existenci na jevišti.
Lenka Chadimová
Kromě téměř nepřetržité práce pro Divadlo Kámen, kde působí už od roku 2003, si pravidelně odskakovala a odskakuje k filmu a televizi (např. "Domina", "Znamení koně") i k žánrově zcela jinému druhu divadla (soubor pro děti Jedeme k vám). Specifický způsob práce Divadla Kámen ji však nepřestává fascinovat, oceňuje mimo jiné i možnost neustálého až nekonečného rozvíjení se v mantinelech úsporných prostředků. V roce 2016 se podílela na realizaci opery Petra Cíglera "Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu" pod vedením režiséra Petra Oda Macháčka.
Adéla Macháčková
Především muzikantka - houslistka dokončující pražskou konzervatoř. Divadlo hraje v Divadle Kámen a při příležitostných projektech.
Petr Odo Macháček
Umělecký šéf divadla a režisér. Zaměřuje se na netradiční přístupy k moderní činohře. Pracuje s otevřeným osobním herectvím, fyzickým vnímáním činohry a její hudebností, konceptuálními postupy. Zásadní je pro něj intenzivní setkávání s živými herci. Pro Divadlo Kámen i jiné subjekty (např. Dny nové opery Ostrava NODO) napsal/zadaptoval/přeložil a zrealizoval kolem 30 inscenací. Je například "osobností roku" festivalu "...příští vlna/next wave...".
Martin Poláček
Profesí architekt v atelieru majo architekti, herec ve zbylém čase. Působil v divadelní jednotce totálního nasazení Vydrž! a posléze v Divadle Potrvá. Jako doktorand na fakultě architektury se věnoval tématu bydlení bez aut. V minulosti tvořil interaktivní objekty a instalace. Rád si zahraje na piáno a ukulele.
Miroslav Paulíček
Herec, autor a sociolog. Je kmenovým hercem Divadla Kámen. V roce 2015 založil s básníkem Martinem Vávrou autorské Divadlo Neslepýš. Sociologii v různých formách přednáší v Ostravě a v Praze, zabývá se mimo jiné sociologií umění, o níž napsal knihu Nikdo se neodváží říci, že je to nudné. Účastní se nejrůznějších diskusí a debat na témata související s různými aspekty divadla a umění.
Vladimir Benderski
Herec, performer, tanečník. Narodil se v ukrajinské Oděse, od roku 2002 žije v ČR, kde se zabývá divadlem. Výběr z tvorby: Tango s Avidanem (autorský projekt); Tucet (autorský projekt); Mamut mamut, Ztráta obsahu v konfekčním obalu (Divadlo Kámen); GOLEM Štvanice (imerzivní projekt Ivo K. Kubáka a Marie Novákové); Den opričníka (Tygr v tísni). V roce 2017 založil Divadlolo - Divadlo loutek Karlovy Vary. Účastnil se projektů Divadla Continuo, hostuje v představení Malý princ v Rock opeře v Praze. Připravuje projekt s taneční skupinou Teatro Novogo Fronta a režisérem Šimonem Stiburkem (Relikty hmyzu).
Helena Macháčková
Vytváří organizační a administrativní zázemí Divadla Kámen. Dramaturgicky je odpovědná především za jeho vzdělávací aktivity – debaty, workshopy, přednášky a vycházky zaměřené na umění v širších souvislostech, dále za výstavy v prostorách divadla. Je editorkou knihy "Divadlo Kámen 1998 – 2012" a tří map uměleckých děl ve veřejném prostoru sídlišť Invalidovna, Ďáblice a Bohnice.
Blanka Křemenová
Manažerka PR a propagace. Spolupracovala s Divadlem J. K. Tyla v Plzni a následně s dalšími umělecko-kulturními subjekty v oblasti marketingu a PR, produkce, mezinárodních vztahů, výtvarných uměleckých oborů a kurátorské činnosti. V roce 2016 začala spolupracovat s RockOperou Praha a DIVADLEM POD KLOBOUKEM. Je členkou umělecké skupiny IN NOMINE a projektu 12x Hrabě: to VY. Ačkoliv se profiluje především v rovině arts managementu, stále více času věnuje autorské malířské tvorbě, grafice a scénografii.
Obrázek z galerie
počkejte prosím...