Divadlo Kámen

2024: Julie a Winston - hosté pro intermezza

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům hry a knihy a který během večera jemně dohlíží na řád a strukturu světa. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, teolog, ...) či praktik (kněz, lékař, šaman, náčelník, ...). Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Jan Aksamít (večer 13. dubna 2023)

V roce 2018 se zapojil do Spolku Zeměsouznění, jehož cílem je vybudovat první komunitní ekovesnici v České republice. Po dlouhém hledání se lidem ze Spolku podařilo v roce 2020 nalézt místo, kde ekovesnice může vzniknout. Od té doby ekovesnice pomaličku vzniká, komunita prošla několika osobními krizemi, navzdory tomu stále žije a pokračuje. Jan se částečně podílí na jednání s úřady a naráží na byrokratické překážky systému, který s komunitními a eko principy vůbec nepočítá.

Jindřich Lerch, Pavel Kopecký, Ondřej Černohorský (večer 9. března 2023)

Jindřich Lerch je malíř, který ve své tvorbě kombinuje expresivní barevnost s citelně abstrahovaným a minimalizovaným tvarem, živelnost děje a výrazné barvy, menší i vekoformátová plátna. "Neznámé dobrodružství v neznámém prostoru. Nevím přesně, kam se dostanu, plány jsou jen v hlavě a nemají pevných kontur. Drama, napětí při tvorbě je to, co mě nejvíce zajímá." Muzikant Pavel Kopecký hraje na elektrickou kytaru a skládá například v kapele Bouchací šrouby. Ondřej Černohorský komponuje a hraje na klávesové nástroje v kapele Hard to Frame.

Jaroslav Jerry Svoboda a Petr Hamerský (večer 16. února 2023)

Jaroslav Jerry Svoboda je malíř, který během představení bude nejen dohlížet na řád a strukturu světa, ale také namaluje obraz. Něco o Jerryho tvorbě najdete například zde. Během intermezz bude Jerrymu k malování hrát cellista Petr Hamerský, o kterém se dočtete například zde. Znít bude György Ligeti, například jeho Sonáta pro sólové cello.

kamala z tar-is (večer 27. ledna 2023)

Jedna ze zakladatelek spolku Resetheus, který se zaměřuje na obnovu základního vědeckého étosu, transparentnosti a svobody v akademickém výzkumu. Jinak také agentka v cestovním ruchu, pohostinství, řízení eventů; překladatelka a lektorka v oblasti vědomé práce s tělem.

Petr Krohe a Jáchym Krohe (večery 8. prosince 2022 a 18. ledna 2023)

Petr Krohe je muzikoterapeut, hudebník a textař, který hraje ve skupině Starý pole. Během představení se spolu se synem Jáchymem pokusí pozitivně ovlivňovat emoce přítomných herců a diváků. Jáchym Krohe je hudebník, překladatel a člen kapely Dukla. Pracuje především s elektronickými zvuky syntetizátorů.

Petr Oskar Vaněk (večer 25. listopadu 2022)

Petr je scénograf a tvůrce kostýmů. Spolupracuje s Divadelní společností Doktora Krásy, Divadlem Kámen a mnoha dalšími divadelními uskupeními. Je tvůrcem kostýmů a scénografie pro inscenaci 2024: Julie a Winston a při premiéře bude během intermezz hovořit mimo jiné právě o kostýmech a jejich koncepci.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...