Divadlo Kámen

2024: Julie a Winston - hosté pro intermezza

(obrazy namalované během představení najdete zde)

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům hry a knihy a který během večera jemně dohlíží na řád a strukturu světa. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, teolog, ...) či praktik (kněz, lékař, šaman, náčelník, ...). Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Blanka Křemenová (večer 22. října 2024)

Blanka je malířka, kreslířka, designérka. Během představení bude nejen dohlížet na řád a strukturu světa, ale také namaluje obraz. Bude už pátou malířkou, která se k tomuto počinu během představení této hry odhodlala.

jazz/soul kvartet (večer 11. dubna 2024)

jazz/soul kvartet ve složení Jan Jeníček, bicí souprava / Daniel Fraš, bass kytara / Michael Geleti, klavír / Vincent Kredvík, saxofon

Veronika Gigalová a Miroslav Paulíček (večer 10. listopadu 2023)

Veronika Gigalová je kurátorka v olomoucké Galerii sociální fotografie, malířka, socioložka a vysokoškolská učitelka. Během představení bude nejen dohlížet na řád a strukturu světa, ale také namaluje obraz. Miroslav Paulíček je sociolog, vysokoškolský učitel, divadelní performer. Zabývá se mimo jiné sociologií umění, o níž napsal knihu Nikdo se neodváží říci, že je to nudné. Účastní se nejrůznějších odborných i laických diskusí a debat a publikuje články na témata související s různými aspekty umění. Během intermezz bude improvizovaně hovořit o sociologických aspektech probíhajícího divadla.

Adéla Macháčková a Jan Pták (večer 14. září 2023)

Houslistka a klavírista, kteří bude dohlížet na řád a strukturu světa, případně i jiné, barevnější a ohnivější hodnoty, cestou zvuku. Adéla studovala hru na housle na Pražské konzervatoři. Spolupracovala například s Plzeňskou filharmonií a se Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře se několikrát zúčastnila festivalu Dvořákova Praha. Má ráda improvizaci, moderní směry a jazz. Jan je náš dvorní skladatel, klavírista a klarinetista. Složil například velkou část hudby k proslulé koncertně divadelní inscenaci Mamut mamut, poté byl při představeních kapelníkem. Mimo jiné učí na Pražské konzervatoři.

MUDr. Karen Pumrová (večer 17. června 2023)

Imunoložka, pediatrička, majitelka hipoterapeutického centra. Během intermezz bude hovořit o projevech krize v současné medicíně a možných východiscích. Představení se odehraje několik dnů před svatojánským večerem na Staroboleslavském dvoře - Ranči U Vlčí smečky - tedy v místě, kde dr. Pumrová mimo jiné působí. Podle počasí se bude hrát venku nebo pod obří pergolou.

Jana Šteflíčková (večer 24. května 2023)

Kytaristka, která bude dohlížet na řád a strukturu světa, případně i jiné, barevnější a ohnivější hodnoty, cestou zvuku a možná i slova. O Janě a jejích různorodých projektech včetně pozoruhodného filmu Da Rio se dočtete například zde.

Lenka Kozlíková a Petr Hamerský (večer 11. května 2023)

Lenka Kozlíková je malířka, která je fascinována lidskou existencí a dopadem barev na lidské vnímání. Svou tvorbou bývá zařazována mezi abstraktní expresionisty. S velkou oblibou tvoří při hudbě a věří, že i tento prvek je do maleb podprahově vpleten a rezonuje po vlnách dál. Během představení bude nejen dohlížet na řád a strukturu světa, ale také namaluje obraz. Něco o Lenčině tvorbě najdete například zde. Během intermezz bude Lence k malování hrát cellista Petr Hamerský, o kterém se dočtete například zde. Znít bude György Ligeti a další skladatelé, a občas také improvizace.

Jan Aksamít (večer 13. dubna 2023)

V roce 2018 se zapojil do Spolku Zeměsouznění, jehož cílem je vybudovat první komunitní ekovesnici v České republice. Po dlouhém hledání se lidem ze Spolku podařilo v roce 2020 nalézt místo, kde ekovesnice může vzniknout. Od té doby ekovesnice pomaličku vzniká, komunita prošla několika osobními krizemi, navzdory tomu stále žije a pokračuje. Jan se částečně podílí na jednání s úřady a naráží na byrokratické překážky systému, který s komunitními a eko principy vůbec nepočítá.

Jindřich Lerch, Pavel Kopecký, Ondřej Černohorský (večer 9. března 2023)

Jindřich Lerch je malíř, který ve své tvorbě kombinuje expresivní barevnost s citelně abstrahovaným a minimalizovaným tvarem, živelnost děje a výrazné barvy, menší i vekoformátová plátna. "Neznámé dobrodružství v neznámém prostoru. Nevím přesně, kam se dostanu, plány jsou jen v hlavě a nemají pevných kontur. Drama, napětí při tvorbě je to, co mě nejvíce zajímá." Muzikant Pavel Kopecký hraje na elektrickou kytaru a skládá například v kapele Bouchací šrouby. Ondřej Černohorský komponuje a hraje na klávesové nástroje v kapele Hard to Frame.

Jaroslav Jerry Svoboda a Petr Hamerský (večer 16. února 2023)

Jaroslav Jerry Svoboda je malíř, který během představení bude nejen dohlížet na řád a strukturu světa, ale také namaluje obraz. Něco o Jerryho tvorbě najdete například zde. Během intermezz bude Jerrymu k malování hrát cellista Petr Hamerský, o kterém se dočtete například zde. Znít bude György Ligeti, například jeho Sonáta pro sólové cello.

kamala z tar-is (večer 27. ledna 2023)

Jedna ze zakladatelek spolku Resetheus, který se zaměřuje na obnovu základního vědeckého étosu, transparentnosti a svobody v akademickém výzkumu. Jinak také agentka v cestovním ruchu, pohostinství, řízení eventů; překladatelka a lektorka v oblasti vědomé práce s tělem.

Petr Krohe a Jáchym Krohe (večery 8. prosince 2022 a 18. ledna 2023)

Petr Krohe je muzikoterapeut, hudebník a textař, který hraje ve skupině Starý pole. Během představení se spolu se synem Jáchymem pokusí pozitivně ovlivňovat emoce přítomných herců a diváků. Jáchym Krohe je hudebník, překladatel a člen kapely Dukla. Pracuje především s elektronickými zvuky syntetizátorů.

Petr Oskar Vaněk (večer 25. listopadu 2022)

Petr je scénograf a tvůrce kostýmů. Spolupracuje s Divadelní společností Doktora Krásy, Divadlem Kámen a mnoha dalšími divadelními uskupeními. Je tvůrcem kostýmů a scénografie pro inscenaci 2024: Julie a Winston a při premiéře bude během intermezz hovořit mimo jiné právě o kostýmech a jejich koncepci.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...