Divadlo Kámen

Můj bratr mesiáš - hosté pro intermezza

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům hry. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, sociolog, teoretik umění, ...), kdokoli se zajímavými zkušenostmi. Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Martin Vopěnka (večery 26. dubna a 26. září 2024)

Autor románu Můj bratr mesiáš. Spisovatel, básník a cestovatel. Vede nakladatelství Práh. Píše pro děti, mládež i dospělé. Jeho knihy byly zatím přeloženy do deseti jazyků. Mezi častá témata jeho textů patří budoucnost lidské civilizace, zranitelnost naší planety nebo psychologicky orientované zkoumání lidského nitra. Vydal dvacet pět knih, román Můj bratr mesiáš vydalo v Británii a USA nakladatelství Barbican Press. Během intermezz bude číst ze své poezie.

Lenka von Hinterdorf (večer 23. března 2024)

Lenka von Hinterdorf je dlouhodobě spřízněná duše Divadla Kámen, putuje s ním časoprostorem téměř od jeho počátků. Od rolí divadelních si teď dává pauzu v roli milující matky. Ve volném čase je ráda jogínkou, cvičenkou, čtenářkou či výletářkou. Momentálně je její největší vášní kouzlo tvorby oděvů, ráda sleduje, jak se jí pod rukama látky a nitě mění v odění. Při intermezzech během Mého bratra mesiáše bude číst poezii Martina Vopěnky.

Josef Sklenička (večer 8. března 2024)

Josef je drum-and-bassový dj. Djování se věnuje převážně soukromě nebo nahráváním online mixů, veřejně hraje nepravidelně, např. v Cross Clubu. Zaměřuje se na různé elektronické žánry, zejména dnb (liquid, jungle, deep). Aktivně hraje převážně liquid a soulful dnb. Jeho mixy najdete například zde a zde.

Jan Nevrkla (večer 29. února 2024)

Náčelník para plavců kmene KON-TAKTU. Spolu s Martinem Kovářem začal v roce 1991 na zelené louce plné vody vytvářet světově unikátní program para plavání s vlastní Metodikou KONEV. Kromě čtyř zlatých paralympijských medailí Martina Kováře získali plavci z tohoto programu více než 100 medailí na ME, MS a paralympiádách. Činnost je vedená mottem „Voda je život, život je pohyb, pohyb ve vodě je nezávislost“. Od založení dodnes řídí s hodností Náčelníka organizace ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ z.ú. (původně KONTAKT bB) a sportovní klub PARA PLAVÁNÍ PRAHA z.s. V  dětství chtěl být potápěčem. Dnes učí plout na hladině ty, kteří by se jinak potopili hned, a učí je to tak, aby se potápěli jen když to chtějí.

Radomír Švec (večer 20. února 2024)

Muzikant, zpěvák, písničkář, herec, tvůrce cyklu Písně z hladu. Během intermezz bude hrát své slavné protestsongy nebo provádět jiné hudební a slovesné útvary v míře a rozsahu, který mu herci a okolnosti umožní a podle momentální astrologické konstelace.

Michaela Stachová (večer 30. ledna 2024)

Michaela je ředitelka Business Leaders Fora - organizace zaměřené na udržitelnost a společenskou odpovědnost firem. Pomáhá firmám na jejich cestě k větší udržitelnosti a zabývá se také osvětou v oblasti dopadů klimatické změny. Během intermezz bude hovořit právě o klimatických změnách a různých prognózách budoucího vývoje.

Lenka von Hinterdorf (večer 8. prosince 2023)

Lenka von Hinterdorf je dlouhodobě spřízněná duše Divadla Kámen, putuje s ním časoprostorem téměř od jeho počátků. Od rolí divadelních si teď dává pauzu v roli milující matky. Ve volném čase je ráda jogínkou, cvičenkou, čtenářkou či výletářkou. Momentálně je její největší vášní kouzlo tvorby oděvů, ráda sleduje, jak se jí pod rukama látky a nitě mění v odění. Při intermezzech během Mého bratra mesiáše bude číst poezii Martina Vopěnky.

Jana Šteflíčková (večer 18. listopadu 2023)

Kytaristka, zpěvačka, písničkářka, herečka, producentka a režisérka filmu Da Rio. O Janě se dočtete například zde.

Anne Katrine Haugen a Liv Hanne Haugen (večer 17. října 2023)

Sestry Haugenovy jsou tanečnice, herečky a všestranné performerky z norského Tromsø - největšího severského města, které je daleko za polárním kruhem. Jejich tvorba se pohybuje na pomezí dokumentu a fikce a je výrazně formována jejich severonorskou identitou a prostředím. Snaží se přinášet do divadla každodenní život a divadlo do každodenního života. Večera se zúčastní formou videosekvencí začleněných do hry a následné online debaty.

Divadlo Škola (večer 5. října 2023)

Divadelní studio Škola pořádá divadelní kurzy a připravuje divadelní představení s česky a rusky hovořícími studenty, jejichž rodiny pocházejí z Ruska, Ukrajiny a dalších zemí. Tvorbu a výuku vede režisérka a pedagožka Irina Sleptsova. Při říjnovém představení budou intermezza částečně improvizovaně provádět Dariia Romanko, Yeva Zakcharchenko, Vladimir Vostrikov.

Anna Ptáková, Jan Pták (večer 22. září 2023)

Klarinetistka a skladatelka. Klavírista, klarinetista a skladatel (složil například velkou část hudby k proslulé koncertně divadelní inscenaci Divadla Kámen Mamut mamut). Při intermezzech zazní: Messiaen, Bach, Debussy, Ištván, Poulenc, Pták, Ptáková.

Miroslav Paulíček (večery 15. a 16. června 2023)

Sociolog, vysokoškolský učitel, divadelní performer. Zabývá se mimo jiné sociologií umění, o níž napsal knihu Nikdo se neodváží říci, že je to nudné. Účastní se nejrůznějších odborných i laických diskusí a debat a publikuje články na témata související s různými aspekty umění.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...