Divadlo Kámen

umělecký salón

Co lidé říkají o zkušenostech z workshopů minimalismu

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Neměla jsem žádná očekávání a byla jsem velmi mile překvapená. Líbila se mi práce s napětím a prožitkem uvnitř, s minimem projevu navenek a zároveň hravost a lehkost atmosféry v semináři. Během týdne jsme si s ostatními kolegy úplně přirozeně vytvořili vlastní minimalistický svět se specifickým typem humoru, kterému ostatní moc nerozuměli. Rozhodně nelituji a mohu jen doporučit těm, kteří chtějí zakusit trochu jiné divadlo. Mně osobně to změnilo pohled nejen na divadlo, ale třeba i na filmy. Prostě míň je víc.
Aneta Tošnerová, učitelka v ZŠ a studentka pražské DAMU

Seminář M jako Minimalismus mi přinesl několik věcí. Po stránce divadelní je to objevení nového náhledu na prostor, energii mezi herci a hlavně nekonečné možnosti vnitřního prožívání. A pak zajímavý nový pohled na obsah a formu. Dřív pro mě byl hodně důležitý příběh a nějaké sdělení. To mě nutilo přemýšlet, co mi vlastně chtějí říct, jestli jsem to pochopil správně atd. A forma mi byla ukradená. S Divadlem Kámen a potažmo se seminářem jsem poznal, že to může být i jinak, mnohem příjemnější. Že si můžu buď něco hledat sám, bez toho, zda to bude dobře nebo špatně, nebo se jen nechám unášet tím, co vidím. Vždycky jsem nějak pocitově tušil, že minimalistické divadlo je velmi vstřícné k divákovi, na semináři se mi povedlo prožít a pochopit, proč tomu tak je. Ještě důležitější rovinou pro mě ale je osobní posun. Minimalismus, přístup mindfullness, zkoumání pocitů a významů - to jsou přístupy, které v životě praktikuji. Seminář mi umožnil je prohloubit, lépe prozkoumat. Přinesl mi prohloubení mého klidu a trpělivosti. A vnímání druhých lidí. A to velmi intenzivně.
Jan Hlaváč, lektor v oblasti prevence rizikového chování

Seminář M jako Minimalismus byl velmi inspirativní. Uvedl mě do světa úžasného specifického a inteligentního humoru, který byl opravdu okouzlující. Byl to balzám na duši. Člověk vidí pak divadlo i každodenní život v jiné perspektivě. Moc mě to bavilo a navíc lektoři Odo a Zdeňka jsou skvělí a moc sympatičtí. Vřele tento seminář doporučuju.
Zuzana Formánková, studentka FHS UK

obrazek obrazek

Obrázek z galerie
počkejte prosím...