Divadlo Kámen

Vražda u katedrály - přehled událostí


Podle důvěryhodných zdrojů* probíhaly události v roce 2018 přibližně takto:

2. března: Elitní agenti Anatolij Vladimirovič Čepiga (krycí jméno Ruslan Boširov) a Alexandr Jevgenijevič Miškin (krycí jméno Alexandr Petrov) přilétají z Moskvy do Londýna.

téhož dne: Čepiga a Miškin se ubytovávají v londýnském hotelu.

3. března: Čepiga a Miškin přijíždějí na dvouhodinový průzkum do Salisbury, poté se vracejí do Londýna.

4. března: Čepiga a Miškin přijíždějí opět na dvě hodiny do Salisbury, nanášejí na kliku nebo dveře domu bývalého dvojitého (ruského a britského) agenta Sergeje Skripala nervově paralytický jed, poté se opět vracejí do Londýna.

téhož dne: Skripal a jeho dcera jsou nalezeni v kritickém stavu v Salisburském parku.

téhož dne: Čepiga a Miškin odlétají zpět do Moskvy.

duben-květen: Skripal a jeho dcera se po náročné léčbě zotavují a jsou propuštěni z nemocnice.

červenec: Nedaleko Salisbury je za tragických okolností (smrtelná otrava) nalezena speciální lahvička s jedem, který otrávil Skripalovy; je falešně označena jako voňavka Nina Ricci Premier Jour.

září: Britská policie identifikuje Čepigu a Miškina jako útočníky; zveřejňuje jejich jména a fotografie a vydává na ně evropský zatykač.

září: Čepiga a Miškin vystupují v téměř půlhodinovém rozhovoru v ruské státní televizi RT; tvrdí, že se jmenují Boširov a Petrov a že se živí obchodem s fitness přípravky, doplňky stravy a podobně.

říjen: Vladimir Putin při vystoupení na ekonomickém fóru v Moskvě vysvětluje, že Skripal není hrdina nebo aktivista, nýbrž špión, zrádce vlasti a šmejd.

březen-...: Zástupci Ruska včetně Vladimira Putina kategoricky popírají jakoukoli účast na útoku, Čepigu a Miškina odmítají vydat, k důkazům se nevyjadřují a všechna obvinění označují za západní propagandu. Zdůrazňují, že kdyby byl opravdu použit novičok, oběti by neměly šanci přežít.

květen-...: Skripal a jeho dcera údajně žijí na utajeném místě.

září-...: O dalším osudu Čepigy a Miškina není nic známo.

*zdroje: britská policie, mediální společnost BBC, investigativní portál Bellingcat

Cokoli, co překračuje rámec zde popsaných událostí, je fabulace v žánrovém rámci upírské burlesky.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...