Divadlo Kámen

inspirace současnou literaturou

Upokojenkyně

Na počátku chtěl Kazimír Lupinec napsat hru z prostředí domova důchodců, kam léta docházel za svou babičkou. Postupem času se ukázalo, že není potřeba nic moc vymýšlet, že stačí do hry vložit skutečnost. Mnoho prvků vymyšlených je, ale třeba buchtičky, blouznění a mnoho konkrétních situací a replik je podle skutečnosti.

Host salónu

Podzimním hostem salónu je tentokrát proslulé kladenské Divadlo V.A.D. Jejich Upokojenkyně jsou zjevem minulé sezóny. Na té hře je zajímavé skoro všechno, ale nejvíc asi to, že se krásně bezohledně a přitom s naprostou komediální vážností zabývá tou šílenou otázkou, kterou člověk jinak odsouvá do pozadí.
Petr O.

obrazek (obrázek zvětšíte kliknutím)

hraje host salónu: Divadlo V.A.D.

námět a scénář: Kazimír Lupinec / dramaturgická spolupráce: Vilém Říha, Milan Pánek / hudba: František Šlukovrbovec / zvuk: Jiří Brzda / světla: Vašek Kratina / hrají: Růžena Roentgerová, Ema Spurná, Evženie Háčková, Andrea Mineva, Káťa Bečková, Kazimír Lupinec, Milan Pánek, František Šlukovrbovec, Vilém Říha, Dušan Pilát

Charismaticko kladensky fantomatické Divadlo V.A.D. je výrazným zjevem české nezávislé scény už od konce minulého století. Obvykle hrává něco, co vypadá jako normální činoherní komedie. Je to ovšem na jednu stranu nezvykle propracované, na druhou stranu nezvykle svěží a čerstvé; setkání těchto dvou vlastností je hrozně vzácné. Upokojenkyně navíc nejsou primitivní, nesdělují pohodlné pravdy.

Hezky zveme všechny členy, příznivce i odpůrce slónu DK, i ty, kdo jen tak půjdou kolem.

úterý 23.10.2018 od 19:30 h / vstupenky

Obrázek z galerie
počkejte prosím...