Divadlo Kámen

S citem - něco o tvůrcích

jiskřivě bahnivá posázavská love story

obrazekJáchym Topol – autor románu Citlivý člověk
Český básník, prozaik, hudebník a žurnalista. Působil například jako zpěvák a textař skupiny Psí vojáci, šéfredaktor časopisu Revolver revue, redaktor časopisu Respekt a deníku Lidové noviny; nyní pracuje jako dramaturg Knihovny Václava Havla. Je například autorem sbírek básní Miluju tě k zbláznění a V úterý bude válka a románů Sestra, Noční práce, Citlivý člověk a dalších. Provozuje nezaměnitelný způsob psaní.

obrazekPetr Odo Macháček – scénář, struktura, režie
Režisér, zakladatel a umělecký šéf Divadla Kámen. Zaměřuje se na technicky náročné oblasti moderní činohry a její nové a opomíjené formy. Pracuje s fyzickým vnímáním činohry a její hudebností, souhrou sil a energií, jevištním i textovým minimalismem, otevřeným osobním herectvím. Rozvíjí různé způsoby kombinace činohry s živou hudbou, poezií, výtvarnem. Pro Divadlo Kámen napsal/zadaptoval/přeložil a zrealizoval kolem 30 inscenací. Je například "Osobností roku 2013" festivalu "...příští vlna/next wave...".

obrazekLucie Zachovalová – herečka
Divadelní a filmová herečka. Krátce působila v Divadle TaFantastika. V současné době je kmenovou herečkou Divadla Kámen. Jako herečka vystupovala ve studentských i jiných filmech studentů FAMU a managementu umění VŠE. Účastnila se dalších projektů například s režisérem Petrem Lantou (inscenace Cesta Emericha Ratha v broumovském klášteře, inscenace Lebka z Connemary vytvořená speciálně pro Divadlo U mostu v Permi ruského režiséra Sergeje Fedotova). Studuje Katedru výchovné dramatiky v rámci CŽV na DAMU.

obrazekLenka Chadimová – herečka
Kmenová herečka Divadla Kámen, v souboru působí už od roku 2003. Kromě téměř nepřetržité práce pro Divadlo Kámen si pravidelně odskakovala a odskakuje k filmu a televizi (např. Domina, Znamení koně) i k žánrově zcela jinému druhu divadla (divadelní soubor pro děti Jedeme k vám). Specifický způsob práce Divadla Kámen ji však nepřestává fascinovat, oceňuje mimo jiné i možnost neustálého až nekonečného rozvíjení se v mantinelech úsporných prostředků. V roce 2016 se podílela na realizaci opery Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu pod vedením režiséra Petra Oda Macháčka.

obrazekOlga Ježková – herečka
Herečka, hudební skladatelka, bývalá předsedkyně Společnosti českých skladatelů, pracovala jako pedagog na ZUŠ a St. konzervatoři, dnes je redaktorkou stanice D dur Českého rozhlasu, spolupracuje s Divadlem Kámen od roku 2016.


obrazekVladimir Benderski – herec
Herec, performer, tanečník. Narodil se v ukrajinské Oděse, od roku 2002 žije v ČR, kde se zabývá divadlem. Výběr z tvorby: Tango s Avidanem (autorský projekt); Tucet (autorský projekt); Mamut mamut, Ztráta obsahu v konfekčním obalu (Divadlo Kámen); GOLEM Štvanice (imerzivní projekt Ivo K. Kubáka a Marie Novákové); Den opričníka (Tygr v tísni). V roce 2017 založil Divadlolo - Divadlo loutek Karlovy Vary. Účastnil se projektů Divadla Continuo, hostuje v představení Malý princ v Rock opeře v Praze. Připravuje projekt s taneční skupinou Teatro Novogo Fronta a režisérem Šimonem Stiburkem (Relikty hmyzu).

obrazekMartin Poláček – herec
Profesí architekt v atelieru majo architekti, herec ve volném čase. Působil v divadelním spolku Vydrž! a posléze v Divadle Potrvá. Jako doktorand na fakultě architektury se věnoval tématu bydlení bez aut. V minulosti tvořil interaktivní objekty a instalace. Rád si zahraje na piáno a ukulele.


obrazekVít Macháček – herec
Nejstarší syn režiséra a uměleckého šéfa Petra Oda Macháčka. Divadlo Kámen zná od svého dětství a hraje již ve čtvrté inscenaci (Dopis poslaný poštou, Ztráta obsahu v konfekčním obalu, Oidipus 11 minut). Mimo jiné se stará o grafiku a audiovizuální výstupy Divadla Kámen. Pátým rokem vede internetový pořad o dopravě Metrobus, kde tvoří samotný obsah a vystupuje i jako moderátor.

obrazekHelena Macháčková – manažerka divadla
Vytváří kompletní organizační a administrativní zázemí Divadla Kámen. Dramaturgicky je odpovědná především za jeho vzdělávací aktivity – debaty, workshopy, přednášky a vycházky zaměřené na umění v širších kontextech a souvislostech, dále za výstavy v prostorách divadla. Je editorkou knihy Divadlo Kámen 1998 – 2012 a dvou map Umělecká díla ve veřejném prostoru sídliště Invalidovna a Umělecká díla na sídlišti Ďáblice.

obrazekBlanka Křemenová – PR a propagace
Po ukončení studií na Západočeské univerzitě v Plzni začala spolupracovat s Divadlem J. K. Tyla a následně s dalšími umělecko-kulturními subjekty v oblasti marketingu a PR, produkce, mezinárodních vztahů, výtvarných uměleckých oborů a kurátorské činnosti. V roce 2016 začala spolupracovat s RockOperou Praha a DIVADLEM POD KLOBOUKEM. Blanka je členkou umělecké skupiny IN NOMINE a projektu 12x Hrabě: to VY. Ačkoliv se profiluje především v rovině arts managementu, stále více času věnuje autorské malířské tvorbě, grafice a scénografii.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...