Divadlo Kámen

Poříčská madona - hosté pro intermezza

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům Poříčské madony. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, teolog, teoretik umění, ...). Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Vladimír Mikulka (večer 26. června 2021 ve Šrámkově divadle v Písku)

Divadelní kritik, redaktor (Svět a divadlo, Divadelní noviny, Revolver revue, ...), člen kultovního Kulturně divadelního spolku Puchmajer a jeho následnických formací, muzikant, písničkář. Frontman bandu Inženýr Vladimír, který hraje k poslechu i opatrnému tanci písně tak tklivé, že by snad mohly být i veselé, a naopak. Při intermezzech v Poříčské madoně je muzikantem a písničkářem.

Jakub Synecký   (večer 28. května 2021)

Historik umění a básník. Zaměřuje se mimo jiné na krásný sloh a moderní architekturu (Kotěra, Gočár, Janák, ...). Je hlavním průvodcem procházek Prahou podle čísel popisných v rámci projektu Pražské domy.

TROISS   (večer 27. května 2021)

Pražská jazzová kapela. Romana Žabková, Juro Jašík, Jano Žabka. Neotřelé harmonie a aranže, živelné i něžné rytmy dvou kytar, "bosorkovský" zpěv, sóla hraná na nylonové struny.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...