Divadlo Kámen

Poříčská madona - hosté pro intermezza

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům Poříčské madony. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, teolog, ...) či praktik (kněz, lékař, šaman, náčelník, ...). Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Musica loci (večer 6. října 2022)

Spolek přátel hudby a veškerého umění Musica loci hraje (převážně) vážnou hudbu na zajímavých místech se zvláštní atmosférou. Intermezza k Dešťové holi provedou Liana Sass (soprán) a Tomáš Pindór (klavír).

Petr Vápeník (večer 9. června 2022)

Profesí občas učitel, občas ajťák, občas obchodník a občas datař, srdcem ale hlavně fotograf a bloger, kterému dělá radost nakukovat za zrcadla našeho světa a dávat vědět, co pozoruhodného se tam dá také najít. Rád fotí obrazy, které nejdou vědomě zachytit běžným pohledem, a jejich proměny v čase, a proto se často vrací na místa svých dřívějších a jen málokdy definitivně promlčených činů.

Jan Nevrkla (večer 12. října 2021)

Náčelník para plavců kmene KONTAKTU. Spolu s Martinem Kovářem začal v roce 1991 na zelené louce plné vody vytvářet světově unikátní program para plavání s vlastní Metodikou KONEV. Kromě čtyř zlatých paralympijských medailí Martina Kováře získali plavci z tohoto programu více než 100 medailí na ME, MS a paralympiádách. Činnost je vedená mottem „Voda je život, život je pohyb, pohyb ve vodě je nezávislost“. Od založení dodnes řídí s hodností Náčelníka organizace ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ z.ú. (původně KONTAKT bB) a sportovní klub PARA PLAVÁNÍ PRAHA z.s. V  dětství chtěl být potápěčem. Dnes učí plout na hladině ty, kteří by se jinak potopili hned, a učí je to tak, aby se potápěli jen když to chtějí.

Miloš Horanský (večer 3. září 2021)

Profesor Miloš Horanský je básník, estetik, divadelní režisér, pedagog. Hledač jazyka, gejzír mnohobarevné poezie, neobvyklých slov, nečekaně se objevujících významů. Výčet jeho tvorby by byl bez konce. V 70. letech byl spolutvůrcem legendárního a unikavého Bílého divadla. V poslední době spolupracuje například s Martinem Hilským (Sváteční Shakespearova pošta v Divadle Viola).

Jan Kunert (večer 6. srpna 2021 v meditační zahradě v Hronově)

Kněz, farář a administrátor farnosti v Hronově a Velkém Poříčí.

Vladimír Mikulka (večer 26. června 2021 ve Šrámkově divadle v Písku)

Divadelní kritik, redaktor (Svět a divadlo, Divadelní noviny, Revolver revue, ...), člen kultovního Kulturně divadelního spolku Puchmajer a jeho následnických formací, muzikant, písničkář. Frontman bandu Inženýr Vladimír, který hraje k poslechu i opatrnému tanci písně tak tklivé, že by snad mohly být i veselé, a naopak. Při intermezzech v Poříčské madoně je muzikantem a písničkářem.

Jakub Synecký (večer 28. května 2021)

Historik umění a básník. Zaměřuje se mimo jiné na krásný sloh a moderní architekturu (Kotěra, Gočár, Janák, ...). Je hlavním průvodcem procházek Prahou podle čísel popisných v rámci projektu Pražské domy.

TROISS (večer 27. května 2021)

Pražská jazzová kapela. Romana Žabková, Juro Jašík, Jano Žabka. Neotřelé harmonie a aranže, živelné i něžné rytmy dvou kytar, "bosorkovský" zpěv, sóla hraná na nylonové struny.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...