Divadlo Kámen

Poříčská madona - hosté pro intermezza

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům Poříčské madony. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, teolog, ...) či praktik (kněz, lékař, šaman, náčelník, ...). Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Miloš Horanský (večer 3. září 2021)

Profesor Miloš Horanský je básník, estetik, divadelní režisér, pedagog. Hledač jazyka, gejzír mnohobarevné poezie, neobvyklých slov, nečekaně se objevujících významů. Výčet jeho tvorby by byl bez konce. V 70. letech byl spolutvůrcem legendárního a unikavého Bílého divadla. V poslední době spolupracuje například s Martinem Hilským (Sváteční Shakespearova pošta v Divadle Viola).

Jan Kunert (večer 6. srpna 2021 v meditační zahradě v Hronově)

Kněz, farář a administrátor farnosti v Hronově a Velkém Poříčí.

Vladimír Mikulka (večer 26. června 2021 ve Šrámkově divadle v Písku)

Divadelní kritik, redaktor (Svět a divadlo, Divadelní noviny, Revolver revue, ...), člen kultovního Kulturně divadelního spolku Puchmajer a jeho následnických formací, muzikant, písničkář. Frontman bandu Inženýr Vladimír, který hraje k poslechu i opatrnému tanci písně tak tklivé, že by snad mohly být i veselé, a naopak. Při intermezzech v Poříčské madoně je muzikantem a písničkářem.

Jakub Synecký (večer 28. května 2021)

Historik umění a básník. Zaměřuje se mimo jiné na krásný sloh a moderní architekturu (Kotěra, Gočár, Janák, ...). Je hlavním průvodcem procházek Prahou podle čísel popisných v rámci projektu Pražské domy.

TROISS (večer 27. května 2021)

Pražská jazzová kapela. Romana Žabková, Juro Jašík, Jano Žabka. Neotřelé harmonie a aranže, živelné i něžné rytmy dvou kytar, "bosorkovský" zpěv, sóla hraná na nylonové struny.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...