Divadlo Kámen

Historie

Divadlo Kámen vzniklo na přelomu tisíciletí jako vyústění stejnojmenného jednorázového projektu, který byl pokusem o zhmotnění atmosféry románů Alaina Robbe-Grilleta. Skupina se radikálně odlišovala nejen od tehdejšího mainstreamu, ale také od tehdejších alternativních směrů.

Projekt Divadla Kámen byl původně čistě amatérský. Po několika letech se skupina stala výrazným a svébytným fenoménem mezi českými experimentujícími tvůrci. Hrála postupně v Karlínském Spektru, Studiu Damúza, Divadle v Celetné a Žižkovském divadle.

V roce 2007 si divadlo za pomoci několika sponzorů vybudovalo vlastní studio pro 50 diváků na kraji karlínského sídliště Invalidovna, ve kterém od té doby pracuje a jehož prostory nabízí ke zkoušení a performování tvůrcům z mnohých dalších nezávislých divadel.


Po mnoha letech postupného uměleckého a řemeslného zrání se Divadlo Kámen během let 2016-17 i po produkční stránce profesionalizovalo a stalo se malou, ale originální součástí české alternativní nezávislé scény.

Divadlo Kámen je kromě divadelní skupiny, která tvoří jeho těžiště, i malým uměleckým salónem zaměřeným na současné umění. V tomto smyslu pořádá debaty, autorská čtení, přednášky, výstavy a vycházky.. Díky této dualitě dále prohlubuje svou tvorbu a buduje komunitu lidí, kteří mají rádi soudobé hledající umění.

Staňte se členem salónu Podporují nás Podpořte nás

Obrázek z galerie
počkejte prosím...