Divadlo Kámen

Vražda u katedrály - něco o tvůrcích

burleskní upírská balada

obrazekPetr Odo Macháček – scénář/struktura/režie/herec/Sergej/agent/muž z ústředí
Režisér, zakladatel a umělecký šéf Divadla Kámen. Zaměřuje se na technicky náročné oblasti moderní činohry a její nové a opomíjené formy. Pracuje s fyzickým vnímáním činohry a její hudebností, souhrou sil a energií, jevištním i textovým minimalismem, otevřeným osobním herectvím. Rozvíjí různé způsoby kombinace činohry s živou hudbou, poezií, výtvarnem. Pro Divadlo Kámen napsal/zadaptoval/přeložil a zrealizoval kolem 30 inscenací. Je například "Osobností roku 2013" festivalu "...příští vlna/next wave...". V roce 2016 napsal libreto k opeře Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu skladatele Petra Cíglera. Opera byla uvedena v rámci festivalu NODO Dny nové opery Ostrava.

obrazekZdeňka Brychtová – herečka/upírka
Kmenová herečka Divadla Kámen, herečka kočovného divadla pro děti – Divadlo Koloběžka. Zrealizovala desítky inscenací Divadla Kámen, několik speciálních projektů (operu skladatele Petra Cíglera pro Dny nové opery Ostrava), produkčně spolupracovala se skupinou BocaLocaLab režiséra Jiřího Adámka. Účinkovala v inscenaci Petra Lanty Cesta Emericha Ratha uvedené v červenci 2018 v broumovském klášteře. Připravuje projekt s taneční skupinou Teatro Novogo Fronta, performerem Vladimirem Benderskim a režisérem Šimonem Stiburkem (Relikty hmyzu). Mimo jiné je součástí produkčního týmu Divadla Kámen.

obrazekLucie Zachovalová – herečka/upírka
Divadelní a filmová herečka. Krátce působila v Divadle TaFantastika. V současné době je kmenovou herečkou Divadla Kámen. Jako herečka vystupovala ve studentských i jiných filmech studentů FAMU a managementu umění VŠE. Účastnila se dalších projektů například s režisérem Petrem Lantou (inscenace Cesta Emericha Ratha v broumovském klášteře, inscenace Lebka z Connemary vytvořená speciálně pro Divadlo U mostu v Permi ruského režiséra Sergeje Fedotova). Studuje Katedru výchovné dramatiky v rámci CŽV na DAMU.

obrazekMiroslav Paulíček – herec/agent
Herec, autor a sociolog. Je kmenovým hercem Divadla Kámen. V roce 2015 založil s básníkem Martinem Vávrou autorské Divadlo Neslepýš. Sociologii v různých formách přednáší v Ostravě a v Praze, zabývá se mimo jiné sociologií umění, o níž napsal knihu Nikdo se neodváží říci, že je to nudné. Účastní se také panelových diskusí a debat na témata související s různými aspekty divadla a umění.


obrazekMonika Piecuch Roženková – kostýmy
Módní návrhářka, kostýmní výtvarnice, majitelka módní značky MonaRosa. Spolupracovala na inscenacích režiséra Martina Vokouna v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. Spolupracovala na divadelních projektech Pražské konzervatoře, s karlovarským Divadlem Dagmar, sokolovským Divadlem bez zákulisí. Podílela se na různých projektech studentů pražské DAMU a HAMU. Pro Divadlo Kámen vytvořila kostýmy pro hry OK plus F a Přesně 42 zubů.

obrazekBlanka Křemenová – PR a propagace
Po ukončení studií na Západočeské univerzitě v Plzni začala spolupracovat s Divadlem J. K. Tyla a následně s dalšími umělecko-kulturními subjekty v oblasti marketingu a PR, produkce, mezinárodních vztahů, výtvarných uměleckých oborů a kurátorské činnosti. V roce 2016 začala spolupracovat s RockOperou Praha a DIVADLEM POD KLOBOUKEM. Blanka je členkou umělecké skupiny IN NOMINE a projektu 12x Hrabě: to VY. Ačkoliv se profiluje především v rovině arts managementu, stále více času věnuje autorské malířské tvorbě, grafice a scénografii.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...