Tisková zpráva ze 12.2.2024                                                                                                                                            zpět na stránku Pro média

Divadlo Kámen – inspirace nejsoučasnější českou literaturou

(tisková zpráva pro stažení v pdf)

Můj bratr mesiáš: intermezza v Divadle Kámen

 

Kdy? od 20. února 2024 od 19:30

Kde? Divadlo Kámen, Nekvasilova 625/2, 186 00 Praha-Karlín

PROGRAM: https://www.divadlokamen.cz/program.php

 

Praha – Od února do dubna 2024 nabízí Divadlo Kámen především hru „Můj bratr mesiáš“. Kromě činoherního základu precizně nazkoušeného třemi herci je ke každému provedení přizván jiný host konkrétního večera, který přibližně sedmkrát za představení vstoupí do hry. Hosty bývají osobnosti různých oborů od filosofů a literátů po hudebníky. Účelem intermezz je vždy originální a nové propojení s herci, kteří se tak mimo jiné odchylují od zajetých kolejí.

 

Cílem intermezz není jen ozvláštnění a narušení rutiny. Vznikají při nich i nečekané souvislosti: tematické i estetické, vyslovitelné i nevyslovitelné, okrajové i zásadní, související i nesouvisející s motivy hry.

 

„Intermezzista“ je ve svém počínání plně svobodný. Herci mu pouze určují začátek a konec intermezza. Většinou s ním přímo nespolupracují, ale ani otevřená součinnost není zakázaná, pokud obě strany vycítí, že je vhodná. Intermezzista může a nemusí znát danou hru. Někdy se stane, že ji už předtím viděl, může se tedy do jisté míry připravit. Často ji ovšem ani předem nevidí a nečte scénář, jedná tedy podle toho, jak na něj představení v daném okamžiku působí. A on zpětně působí na herce.

 

„Vzájemná komunikace mezi herci a intermezzistou samozřejmě nemusí být vždy souladná. Někdy se obě strany vzájemně doplňují, jindy se přou, jindy se provokují. Vytváří se složité a nejednoznačně vyznívající harmonie,“ doplňuje režisér Petr Odo Macháček. „Intermezza nemám rád kvůli nějaké prvoplánové překvapivosti vývoje, ale právě kvůli těm souvislostem, která vznikají, aniž bychom je jakkoli plánovali.“

 

Od února do dubna budou intermezza provádět například hudebník Radomír Švec, náčelník kmene paraplavců KON-TAKTU Jan Nevrkla, drum-and-bassový dj Josef Sklenička nebo autor románové předlohy ke hře Můj bratr mesiáš spisovatel Martin Vopěnka.

 

Více o hře: https://divadlokamen.cz/mesias

Více o hostech: https://divadlokamen.cz/mesias_hoste

 

Hrají Kristýna Suchá, Lucie Zachovalová a Vít Macháček, videomateriál vytvořily Anne Katrine a Liv Hanne Haugenovy.

 

Další informace: www.divadlokamen.cz

Vizuály k inscenaci: https://divadlokamen.cz/vizualy

Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie

kontakt: Blanka Křemenová, mailto:blankakremenova@gmail.com, +420 724 788 040

 

Obsah obrázku text, oblečení, Lidská tvář, plakát

Popis byl vytvořen automaticky