Divadlo Kámen

Divadlo a svoboda, Frankenstein a svoboda

Náš program na Noc divadel 2019 se bude skládat ze dvou částí:

od 20 h představení OK plus F - OK jako dobře dobře, F jako fluidum, F jako Frankenstein; o extázi směrem dolů, nepožehnané práci, žízni a kompozitní bytosti; informace o OK plus F zde

poté přibližně od 21:30 debata na téma Svoboda (divadelního) umělce v současném Česku - je dnes český divadelník/umělec skutečně svobodný? - může umělec následovat své vnitřní komunikační potřeby, vypovídat podle těchto potřeb? - jak působí na svobodu tvorby současné institucionální pojetí financování umění? - může se svobodný, impulsivní, „divoký“, občas i asociální umělec začlenit do systému? - jaké jsou podmínky pro kvalitní administrátory dotací a jaké pro svobodné, originální, nedisciplinované umělce?

Debaty se zúčastní sociologové Miroslav Paulíček, autora knihy „Nikdo se neodváží říci, že je to nudné“ (s podtitulem „sociologie vysokého a nízkého umění“) a Veronika Gigalová, autorka publikace „Manažerská imaginace“ a specialistka na působení vzdělávání a výchovy na jedince a skupiny v organizačním prostředí. Moderovat ji bude režisér Petr Odo Macháček.

obrazek
(foto Lukáš Fenzl)

Obrázek z galerie
počkejte prosím...