Tisková zpráva ze 4.9.2023                                                                                                                                              zpět na stránku Pro média

Divadlo Kámen – inspirace nejsoučasnější českou literaturou

(tisková zpráva pro stažení v pdf)

Podzim v Divadle Kámen: Orwell a Vopěnka

 

Kdy? od 14. září 2023 od 19:30

Kde? Divadlo Kámen, Nekvasilova 625/2, 186 00 Praha-Karlín

PROGRAM: https://www.divadlokamen.cz/program.php

Podzim v Divadle Kámen: Orwell a Vopěnka

 

Praha – Ve čtvrtek 14. září od 19.30 zahájí Divadlo Kámen novou sezónu představením „2024: Julie a Winston“. 22. září je na programu nejnovější hra „Můj bratr mesiáš“. Večera se zúčastní i spisovatel Martin Vopěnka, autor stejnojmenného románu.

 

Během celého podzimu bude divadlo střídat tyto dvě inscenace. Některá představení budou doplněna debatami a besedami – někdy se spolutvůrci večera, jindy s výtvarnými umělci vystavujícími v kavárně divadla.

 

„2024: Julie a Winston“: rozpustilá orwelliánská lovestory, rozpustilý orwelliánský horror

 

Co dělají hrdinové ikonického Orwellova románu v roce 2024, když se po 40 letech znovu setkají? Julii je 67 let, Winstonovi 89. Vypukne v nových podmínkách nové doby nová romance?

 

Hraje trojice Lucie Zachovalová, Lenka Chadimová, Petr Odo Macháček, nezvyklé řešení scény vytvořil Petr Oskar Vaněk. Na 14. září je po představení na programu beseda kurátorky Lucie Váchové s malířkou Kristýnou Nejedlou Bujárkovou, jejíž výstava „What if I am the boulder? / Co když jsem já ten balvan?“ v divadelní kavárně se chýlí ke konci.

 

„Můj bratr mesiáš“: Co všechno může bratr mesiáše? Co může milenka mesiáše, jeho partnerka, jeho punkerka? Co může mesiáš? Co když někomu skočí za krk štěstí?

 

Hra inspirovaná stejnojmenným románem Martina Vopěnky vydaným česky v roce 2017 a v roce 2021 mimo jiné i anglicky v Británii a USA. Hlavní otázka hry: Má někdo, kdo má nejnáročnější představitelné poslání – například zachránit svět – právo na osobní život?

 

Hrají Kristýna Suchá, Lucie Zachovalová a Vít Macháček. 22. září je hostem večera autor výchozího románu, básník a cestovatel Martin Vopěnka, který bude přímo do divadla vstupovat četbou své poezie.

 

Další informace: www.divadlokamen.cz

Vizuály k inscenacím: https://divadlokamen.cz/vizualy

Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie

kontakt: Blanka Křemenová, mailto:blankakremenova@gmail.com, +420 724 788 040

 

Obsah obrázku text, oblečení, plakát, kniha

Popis byl vytvořen automaticky