Divadlo Kámen

umělecký salón

Co hrajeme


... v divadle jde o přítomnost, okamžik, právě teď ... nic podstatného nemá smysl zachycovat ... ustalovat ... konkrétní inscenace tedy nejsou tak důležité jako konkrétní představení ... toho večera ... v tu minutu ... teď, když ... děláme mnoho jednorázových projektů ... úplně všechno jsou jednorázové projekty ... i to, co se tváří jako opakované inscenace ... každé představení je jednorázové ... pro přehled tady přesto uvádíme pár inscenací, které se tváří jako opakované ... jen pro základní přehled ...
obrazekS citem (jiskřivě bahnivá posázavská love story na půdorysu románu Jáchyma Topola Citlivý člověk / oslavná píseň o nefatální fragmentaci myšlení a lidech s jakýmsi citem / láska až za svaťák / pevná ocelová tyč / hromada piercingovejch peciček)
obrazekVražda u katedrály (burleskní upírská balada / o neodolatelných bytostech / o otravě Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury v březnu 2018 / režisér v troj až čtyřroli / červená a zelená krev / opravdové dveře / falešné ropné potrubí)
obrazekPřesně 42 zubů (futuristická jízda na STARYM REZAVYM VEJFUKU / rituál mytologicky industriální radosti včetně (ne)dobrovolné prohlídky automobilového závodu v komorních (ne)divadelních prostorách)
obrazekOK plus F (OK jako dobře dobře, F jako fluidum, F jako Frankenstein / o extázi směrem dolů, nepožehnané práci, žízni a kompozitní bytosti)
obrazekPřibližně dvaatřicet zubů (převážně radostná nedokonalá proměna ve světle skomírajícího reflektoru / jak hodně opelichá liška za 1000 let?)
obrazekDeus ex offo (pašijový příběh o dvojí až trojí nezištné pomoci a nezvykle přímé cestě ke štěstí, s vlažnou mýdlovou vodou a zoufale hořkou černou čokoládou)
obrazekAsi ani zahrada (příběh a koncert o zahradních kráterech a létajících předmětech těžších než vzduch / divadlo a hudba jako rovnocenné složky, které nejsou jedna druhé nijak podřízeny)
Obrázek z galerie
počkejte prosím...