Divadlo Kámen

umělecký salón

Co hrajeme


... v divadle jde o přítomnost, okamžik, právě teď ... nic podstatného nemá smysl zachycovat ... ustalovat ... konkrétní inscenace tedy nejsou tak důležité jako konkrétní představení ... toho večera ... v tu minutu ... teď, když ... děláme mnoho jednorázových projektů ... úplně všechno jsou jednorázové projekty ... i to, co se tváří jako opakované inscenace ... každé představení je jednorázové ... pro přehled tady přesto uvádíme pár inscenací, které se tváří jako opakované ... jen pro základní přehled ...
obrazekVražda u katedrály (burleskní upírská balada / o neodolatelných bytostech / o otravě Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury v březnu 2018 / režisér v troj až čtyřroli / červená a zelená krev / opravdové dveře / falešné ropné potrubí)
obrazekPřesně 42 zubů (futuristická jízda na STARYM REZAVYM VEJFUKU / rituál mytologicky industriální radosti včetně (ne)dobrovolné prohlídky automobilového závodu v komorních (ne)divadelních prostorách)
obrazekOK plus F (OK jako dobře dobře, F jako fluidum, F jako Frankenstein / o extázi směrem dolů, nepožehnané práci, žízni a kompozitní bytosti)
obrazekPřibližně dvaatřicet zubů (převážně radostná nedokonalá proměna ve světle skomírajícího reflektoru / jak hodně opelichá liška za 1000 let?)
obrazekDeus ex offo (pašijový příběh o dvojí až trojí nezištné pomoci a nezvykle přímé cestě ke štěstí, s vlažnou mýdlovou vodou a zoufale hořkou černou čokoládou)
obrazekAsi ani zahrada (příběh a koncert o zahradních kráterech a létajících předmětech těžších než vzduch / divadlo a hudba jako rovnocenné složky, které nejsou jedna druhé nijak podřízeny)
Obrázek z galerie
počkejte prosím...