Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
divadlo a svoboda, DK a Noc divadel 2019
16. listopadu hrajeme OK plus F, tentokrát při příležitosti Noci divadel, která má letos podtitul Divadlo a svoboda; proto se po divadle rozvine salónní debata na téma Frankenstein a svoboda - svoboda (divadelního) umělce v současném Česku; debaty se zúčastní dva zajímaví sociologové, kteří zkoumají mimo jiné různé aspekty umění.
7.11.2019
obrázek k příspěvku
po dlouhé době 32 zubů
Ve čtvrtek 31.10. provedeme po více než roce převážně radostnou nedokonalou proměnu nazvanou Přibližně dvaatřicet zubů. Stejně jako dříve bude i uprostřed mateřské přestávky hrát Lenka Záveská a řeč u sklenky povede stejně jako dříve profesor Miloš Horanský.
26.10.2019
obrázek k příspěvku
podzimní Frankenstein
V neděli 6.10. od 19:30 hrajeme frankensteinovskou baladu OK plus F jako součást uzavření outdoorové sezóny (a tedy otevření té indoorové) v Praze 8.
1.10.2019
obrázek k příspěvku
sezóna 2019/20 zahájena invalidovnou a vraždou
Sezónu jsme zahájili improvizací ve formátu definovaném jako Eéliška kolem v omšele vznešených prostorách karlínské Invalidovny. Poté jsme provedli premiéru upírské burlesky o otrávení Sergeje Skripala definované jako Vražda u katedrály.
27.9.2019
obrázek k příspěvku
o prázdninách vycházky a v září premiéra
K poslednímu představení sezóny dojde během večera letního slunovratu. V červenci vás hezky zveme na prázdninové vycházky po Olšanských hřbitovech, které se udějí 23. a 30. července. Novou sezónu začneme premiérou: na 19. září připravujeme burleskní upírskou baladu Vražda u katedrály.
18.6.2019
obrázek k příspěvku
OK plus F plus improvizovaný salónní doplněk
Ve čtvrtek 6. června po představení OK plus F provedou improvizátoři Jelen, Ricardo a Pavel parafrázi právě prožité události; inscenaci OK plus F uvidí poprvé v životě, potom na ni budou okamžitě reagovat. Budou zpracovávat okamžité estetické, etické i významové dojmy, popasují se s minimalistickou improvizací, možná se i rozplynou v konkrétním či abstraktním improvizačním odpoutání.
31.5.2019
obrázek k příspěvku
42 zubů a Jindřich Lerch
V neděli 26. května budeme hrát Přesně 42 zubů; po představení se díky laskavé majitelce soukromé sbírky fyzicky setkáme s obrazem, který ve 42 zubech hraje podstatnou virtuální roli; historička umění Lucie Váchová při této příležitosti pohovoří o tvorbě jeho autora Jindřicha Lercha
21.5.2019
obrázek k příspěvku
hledáme umělce
Rádi bychom naplánovali výstavní projekty pro období 2019–2020. Proto činíme otevřenou výzvu umělcům, kteří mají zájem a vystavování u nás. Máte-li kam, prosíme o šíření. Těšíme se na to, co se na zdech naší kavárny objeví.
30.4.2019
obrázek k příspěvku
salónní pašijový týden
K přípravě na letošní Velikonoce přispějeme salónním pašijovým týdnem. Nejprve 11.4. zahrajeme svou poměrně starou hru Deus ex offo, která je volným promítnutím velikonočního utrpení do civilizace advokátů, psychiatrů, ombudsmanů, jakýchsi slečen a jakýchsi služebnic. Poté 16.4. zahraje salónní host Divadlo V.A.D. životopisnou koláž o Daniilu Charmsovi a jeho době nazvanou Charmsovy pašije, v níž se velikonoční příběh odráží sice nepřímo, ale o to intenzivněji.
3.4.2019
obrázek k příspěvku
rozkoš z opakování
V sobotu 30. dubna se zřejmě rozpustíme v rozkoši z opakování. Při představení Asi ani zahrada bychom měli zažít minimalistickou saxofonovou a další dechovou hudbu společně s divadlem vysokého stupně čistoty. Hudbu provede Matěj Kratochvíl, akademický etnomuzikolog, který spojuje saxofon, klarinety a fujaru s elektronikou a vytváří tak nečekané zvukové plochy.
20.3.2019
Obrázek z galerie
počkejte prosím...