Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
Poslední ráje
Opět po roce budeme mít možnost sledovat světelné obrazy komentované předním historikem umění Dr. Vladimírem Czumalem. Tentokrát při přednáškovém dyptichu (16.10. a 13.11.) na téma Poslední ráje: romantický krajinářský park .
16.10.2018
obrázek k příspěvku
Slepička je renovována
Betonová slepička před obytným komplexem Karlín Park v Nekvasilově ulici je renovována včetně odhadnutých původních barev. Záchrana plastiky je dílem společností Daramis Group a Metrostav a Divadla Kámen. Video ze stěhování na nové místo najdete zde.
25.9.2018
obrázek k příspěvku
začíná sezóna: Ďáblice a OK plus F
Salónní sezóna 2018/19 začíná 23. září vycházkou po uměleckých dílech na sídlišti Ďáblice. Program pod střechou zahajujeme 26. září provedením hry OK plus F a následným promítáním a krátkou noční procházkou na téma stěhování zachráněné betonové plastiky "slepička" E. Haragsimové k divadlu a zpět na její nové působiště.
17.9.2018
obrázek k příspěvku
Slepička je na novém místě
Jedno z mála dochovaných uměleckých děl původně umístěných ve veřejném prostoru sídliště Invalidovna, betonovou prolézačku "slepička" E. Haragsimové, se podařilo umístit na její nové působiště před obytným komplexem Karlín Park v Nekvasilově ulici. Nyní je pevně usazena a čeká na brzkou renovaci. Záchrana plastiky je dílem společností Daramis Group a Metrostav a Divadla Kámen. Už před renovací se zdá jasné, že bude svému okolí ozdobou.
31.7.2018
obrázek k příspěvku
prázdninový program
Náš prázdninový program není hektický, snad je ovšem zajímavý. Koncem července pořádáme sérii tří poznávacích vycházek - Karlín, Libeň, Vysočany. V srpnu povedeme seminář M jako MINIMALISMUS na festivalu Jiráskův Hronov.
17.7.2018
obrázek k příspěvku
Zuby, nohy, ruka
Pro inscenaci Přesně 42 zubů, jejíž premiéru připravujeme na začátek listopadu, sháníme čtyři rekvizity: výrazné umělé zuby, dvě různé nohy aranžérských manekýnů a jednu paži manekýna. Bizarnost vítána, poškození není na škodu. Podrobnosti najdete zde, dárců těchto podivností si budeme nesmírně vážit.
2.6.2018
obrázek k příspěvku
Gallery Weekend Prague a Jaroslav Chramosta
V pátek 27.4. a v sobotu 28.4. vždy od 11 do 16 hodin bude naše galerie součástí druhého ročníku pražského Gallery Weekendu. Výstava: Jaroslav Chramosta: Urban Lines (betonové reliéfy). V sobotu od 12:30 Vás zveme na komentovanou prohlídku s kurátorkou Lucií Váchovou. Máme radost, že se současně účastníme také prvního ročníku Týdne umění.
26.4.2018
obrázek k příspěvku
Dopis PP a dubnový salónní večer s literaturou
19. dubna se jaro (ne)iluzivnosti v DK projeví otázkami po (ne)iluzivnosti nejasných vyhlídek a temných obav při enigmatickém Dopisu poslaném poštou a poté týmiž otázkami při salónním večeru s autorským čtením; čtoucími hosty salónu budou Jaromír Typlt a Jakub Synecký
5.4.2018
obrázek k příspěvku
Debata o (ne)iluzivnosti pašijové hry
V předvečer Velikonoc (22. března) pokračuje jaro (ne)iluzivnosti v Divadle Kámen pašijovým příběhem o nezvykle přímé cestě ke štěstí Deus ex offo a poté salónní debatou na téma (ne)iluzivnosti pašijové hry. Zúčastní se například Jaroslav Krček, skladatel, dirigent, autor cyklu Hořické pašije; Jaroslav Kernal, starší sboru Biblické církve Praha; Michal Hvězda, kazatel Církve čs. husitské.
10.3.2018
obrázek k příspěvku
Kamenné jaro (ne)iluzivnosti: zahájení
Ve čtvrtek 22. února zahájíme salónní jaro (ne)iluzivnosti, a to právě "neiluzivním dobrodružstvím" zvaným OK plus F a poté salónní debatou se základní otázkou: posílí iluzi její popírání? Zúčastní se například teoretikové Jan Císař a Martin Pšenička, pozvánku najdete například zde.
14.2.2018
Obrázek z galerie
počkejte prosím...