Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
Rozkoš z opakování
V sobotu 30. dubna se zřejmě rozpustíme v rozkoši z opakování. Při představení Asi ani zahrada bychom měli zažít minimalistickou saxofonovou a další dechovou hudbu společně s divadlem vysokého stupně čistoty. Hudbu provede Matěj Kratochvíl, akademický etnomuzikolog, který spojuje saxofon, klarinety a fujaru s elektronikou a vytváří tak nečekané zvukové plochy.
20.3.2019
obrázek k příspěvku
přednáška o minimalismu v hudbě
Součástí kurzu minimalistického herectví o víkendu 23.-24 února, který pořádáme ve spolupráci s NIPOS, bude v sobotu 23.2. od 19 h přednáška o minimalismu v hudbě (včetně mnohých ukázek a komentářů). Provede ji Matěj Kratochvíl, hudebník a hudební publicista, mj. jeden z tvůrců časopisu HIS Voice. (vstup je volný)
19.2.2019
obrázek k příspěvku
kurz divadelního minimalismu
O víkendu 23.-24 února pořádáme ve spolupráci s NIPOS první víkendový kurz minimalistického činoherního herectví. Budeme se věnovat nejen různým postupům, ale nabídneme také svůj pohled na divadlo - dramatickou situaci, jednání a další parametry herecké práce. Kurz je vhodný pro herce všech zaměření a stupňů pokročilosti, neboť obohacení o minimalistické prvky se všeobecně hodí. Povedou ho Petr O. a Zdeňka B. Informace najdete zde.
3.2.2019
obrázek k příspěvku
Pražská města – pokračování cyklu přednášek
Po loňském Karlínu, Libni a Vysočanech letos pokračujeme v cyklu přednášek a vycházek o pražských městech. Nyní podrobně rozebereme vznik, vývoj a zajímavosti Královských Vinohrad a Žižkova. Přednášet a provázet bude historik umění Jakub Synecký.
29.1.2019
obrázek k příspěvku
máme nového mediálního partnera
V novém roce se těšíme také na radostnou spolupráci s portálem informuji.cz, který je naším novým mediálním partnerem. Těšíme se, že nám pomůže nejen dávat vědět o našich projektech, ale také vyjadřovat naše různorodé a občas i zamotaně se proplétající myšlénky, které míváme na srdci a v hlavách.
17.1.2019
obrázek k příspěvku
nový rok a nový salón
Těšíme se na radostné setkávání v novém roce. Nový rok je mimo jiné ideální příležitostí ke vstupu do salónu Divadla Kámen nebo obnovení členství v něm, které má nesmírné výhody. Program na úvodní měsíce se už objevil na těchto stránkách, během roku plánujeme mimo jiné dvě premiéry, několik hostů salónu, další salónní debaty i salónní přednášky. Salón má navíc mnohé zajímavé vlastnosti.
7.1.2019
obrázek k příspěvku
nové obrázky a starý trailer
Lukáš Fenzl vytvořil nové fotografie z nové hry Přesně 42 zubů, do které se naplno pustíme od ledna a pro kterou jsme před časem dokonce připravili trailer. Lukáš fotil jako obvykle během jedné z vyostřených generálních zkoušek, které jsou k focení vhodné.
1.12.2018
obrázek k příspěvku
Karkulka a 20 let divadla
Ve čtvrtek 29.11. uvedeme 70. reprízu Karkulky. Po divadle minimalisticky oslavíme 20 let existence DK. Dort bude. K tomuto výročí jsme instalovali výstavu fotek Kristýny Suché a Lukáše Fenzla z her DK a trochu jsme aktualizovali heslo Divadlo Kámen na Wikipedii.
25.11.2018
obrázek k příspěvku
OK plus F s debatou o monstróznosti
Ve středu 21.11. uvedeme na nějakou dobu poslední frankensteinovskou baladu OK plus F. Po divadle si také salónně podebatujeme na téma (ne)monstróznosti našeho bytí a žití. Takovou salónní debatu jsme možná měli naplánovat už dávno, ale měli jsme řadu urgentních estetických otázek. Teď máme tedy výjimečně tuto etickou či existenciálně zamotanou otázku.
19.11.2018
obrázek k příspěvku
občas se objeví občasník - například teď
Po roce, ale přece jsme vydali nový občasník. V papírové podobě ho kdykoli najdete na různých horizontálních plochách v divadle, v elektronické podobě zde. Dočtete se například o ztracenosti Petra O. v teorii performativnosti nebo o tom, jak se Lence Ch. postupně zjevují významy.
13.11.2018
Obrázek z galerie
počkejte prosím...