Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
máme nového mediálního partnera
V novém roce se těšíme také na radostnou spolupráci s portálem informuji.cz, který je naším novým mediálním partnerem. Těšíme se, že nám pomůže nejen dávat vědět o našich projektech, ale také vyjadřovat naše různorodé a občas i zamotaně se proplétající myšlénky, které míváme na srdci a v hlavách.
17.1.2019
obrázek k příspěvku
nový rok a nový salón
Těšíme se na radostné setkávání v novém roce. Nový rok je mimo jiné ideální příležitostí ke vstupu do salónu Divadla Kámen nebo obnovení členství v něm, které má nesmírné výhody. Program na úvodní měsíce se už objevil na těchto stránkách, během roku plánujeme mimo jiné dvě premiéry, několik hostů salónu, další salónní debaty i salónní přednášky. Salón má navíc mnohé zajímavé vlastnosti.
7.1.2019
obrázek k příspěvku
nové obrázky a starý trailer
Lukáš Fenzl vytvořil nové fotografie z nové hry Přesně 42 zubů, do které se naplno pustíme od ledna a pro kterou jsme před časem dokonce připravili trailer. Lukáš fotil jako obvykle během jedné z vyostřených generálních zkoušek, které jsou k focení vhodné.
1.12.2018
obrázek k příspěvku
Karkulka a 20 let divadla
Ve čtvrtek 29.11. uvedeme 70. reprízu Karkulky. Po divadle minimalisticky oslavíme 20 let existence DK. Dort bude. K tomuto výročí jsme instalovali výstavu fotek Kristýny Suché a Lukáše Fenzla z her DK a trochu jsme aktualizovali heslo Divadlo Kámen na Wikipedii.
25.11.2018
obrázek k příspěvku
OK plus F s debatou o monstróznosti
Ve středu 21.11. uvedeme na nějakou dobu poslední frankensteinovskou baladu OK plus F. Po divadle si také salónně podebatujeme na téma (ne)monstróznosti našeho bytí a žití. Takovou salónní debatu jsme možná měli naplánovat už dávno, ale měli jsme řadu urgentních estetických otázek. Teď máme tedy výjimečně tuto etickou či existenciálně zamotanou otázku.
19.11.2018
obrázek k příspěvku
občas se objeví občasník - například teď
Po roce, ale přece jsme vydali nový občasník. V papírové podobě ho kdykoli najdete na různých horizontálních plochách v divadle, v elektronické podobě zde. Dočtete se například o ztracenosti Petra O. v teorii performativnosti nebo o tom, jak se Lence Ch. postupně zjevují významy.
13.11.2018
obrázek k příspěvku
den a noc s minimalismem
V sobotu 20. října uspořádáme celodenní workshop minimalistického a formalistického herectví - den a noc s minimalismem. Práce bude intenzivní, od rána do večera/noci. Věříme, že intenzivní budou i zkušenosti účastníků - tento typ divadla intenzivní zážitek/prožitek rozhodně nabízí. Workshop povedou Petr O. a Zdeňka B.
17.10.2018
obrázek k příspěvku
Poslední ráje
Opět po roce budeme mít možnost sledovat světelné obrazy komentované předním historikem umění Dr. Vladimírem Czumalem. Tentokrát při přednáškovém dyptichu (16.10. a 13.11.) na téma Poslední ráje: romantický krajinářský park .
16.10.2018
obrázek k příspěvku
slepička je renovována
Betonová slepička před obytným komplexem Karlín Park v Nekvasilově ulici je renovována včetně odhadnutých původních barev. Záchrana plastiky je dílem společností Daramis Group a Metrostav a Divadla Kámen. Video ze stěhování na nové místo najdete zde.
25.9.2018
obrázek k příspěvku
začíná sezóna: Ďáblice a OK plus F
Salónní sezóna 2018/19 začíná 23. září vycházkou po uměleckých dílech na sídlišti Ďáblice. Program pod střechou zahajujeme 26. září provedením hry OK plus F a následným promítáním a krátkou noční procházkou na téma stěhování zachráněné betonové plastiky "slepička" E. Haragsimové k divadlu a zpět na její nové působiště.
17.9.2018
Obrázek z galerie
počkejte prosím...