Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
Určité prázdniny
Od konce června máme určitým způsobem prázdniny, na nejbližší setkání se těšíme 29. srpna při vycházce Od Invalidovny k výtopně nebo 22. září při zahájení další kamenné sezóny, budeme hrát Přibližně dvaatřicet zubů a samozřejmě také salónně debatovat, tentokrát na téma nemožnosti autentičnosti.
24.6.2017
obrázek k příspěvku
Debata s překladatelem Ondřejem Mrázkem
Po události Přibližně dvaatřicet zubů, která se odehraje 2.6.2017, budeme debatovat o románu Viktora Pelevina Svatá kniha vlkodlaka, jehož odlesky se ve hře objevují, s Ondřejem Mrázkem, který román přeložil do češtiny (vydalo ho nakladatelství PLUS) a který také k této knize vytvořil obdivuhodnou rukověť - návod ke čtení, jejíž prostudování doporučujeme.
17.5.2017
obrázek k příspěvku
Gallery Weekend Prague v Divadle Kámen
Koncem května se bude konat pražský Gallery Weekend. V rámci této akce u nás bude rozšířena aktuální výstava obrazů Jindřicha Lercha nazvaná Všechno je jinak. V sobotu 27.5. od 13:30 proběhne navíc beseda s autorem, v neděli 28.5. také od 13:30 komentovaná prohlídka s kurátorkou Lucií Váchovou.
16.5.2017
obrázek k příspěvku
Debata o prostorovém minimalismu
Po události Přibližně dvaatřicet zubů, která se odehraje 20.4.2017, budeme hovořit o prostorovém minimalismu a dalších otázkách, k nimž nás konkrétní večer dovede. Hlavními hosty diskuse budou básník, režisér, divadelní experimentátor a teoretik prof. Miloš Horanský a tanečník, performer, divadelní kritik a publicista Vladimír Hulec.
17.4.2017
obrázek k příspěvku
Salón a jeho členové
Divadlo Kámen, které nedávno zjistilo, že je vlastně uměleckým salónem, nabízí lidem, kteří k němu mají určitý vztah, aby se stali členy salónu. Toto nesmírně atraktivní členství si člověk může sjednat osobně na kterémkoli představení počínaje Asi ani zahradou 9. března nebo virtuálním způsobem.
6.3.2017
obrázek k příspěvku
Premiéra - Přibližně dvaatřicet zubů
ve čtvrtek 23. února poprvé zahrajeme Přibližně dvaatřicet zubů. Zajímavosti: odlesky románu Svatá kniha vlkodlaka, který napsal Viktor Pelevin / do inscenace jsou včleněna krátká improvizovaná pojednání u sklenky (pojednávat bude profesor Miloš Horanský)
10.2.2017
obrázek k příspěvku
Mapa uměleckých děl v okolí Divadla Kámen
V návaznosti na záchranu betonové prolézačky "Slepička" jsme vydali mapu s přehledem uměleckých děl ve veřejném prostoru pražské Invalidovny, tedy v našem nejbližším okolí. Obsahuje základní údaje o téměř dvaceti zachovaných i nezachových dílech vznikých od 60. let do současnosti. K dostání je za 20 Kč například na našem kamenném baru.
7.1.2017
obrázek k příspěvku
Mamuti a lidi, diskusní večer a derniéra
Kašlou mamuti na lidi? Večer 4. listopadu obnovíme velkohudební business drama Mamut mamut a po představení budeme při diskusním večeru debatovat na téma "Kašle umění na diváka?". Večer 24. listopadu potom Mamuta mamuta slavnostně uložíme do věčného ledu, rozprodavše v dražbě hlavní rekvizitu celé velkoinscenace: hromadu kovového harampádí. (záznam z diskuse zde)
31.10.2016
obrázek k příspěvku
Jindřich Lerch: Všechno je jinak
V industrializující kavárně visí od října dva poměrně rozměrné poměrně podobné a přitom zcela jiné zcela abstraktní obrazy. „Tvorbu beru jako dialog, plátno je mým partnerem k rozpravě. Nevím přesně, kam se dostanu, plány jsou jen v hlavě a nemají pevných kontur. Drama, napětí při tvorbě, je to, co mě nejvíc vzrušuje,“ říká autor Jindřich Lerch. Recenzi Lucie Váchové najdete zde. Krátký rozhovor s autorem najdete zde.
26.10.2016
obrázek k příspěvku
Otázky a obrázky
Na industrializující zdi chodby divadla jsme při příležitosti začátku sezóny pověsili různé bíločerně napsané otázky. Rádi bychom jimi sebe i své hosty naladili na způsob hledání skrze estetiku, který provozujeme. Ještě raději než tyto otázky bychom na zeď dali ty nevyslovitelné, ale neumíme je vyslovit... Proto naproti textům visí také obrazy.
29.9.2016
Obrázek z galerie
počkejte prosím...