Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
10 let na okraji sídliště Invalidovna
Ve čtvrtek 9.11.2017 oslavíme překvapivých 10 let existence studia Divadla Kámen na okraji sídliště Invalidovna. Provedeme nejnovější a jednu z nejstarších her, popijeme dobré nápoje a budeme předestírat salónní vize o příštích 10 letech.
4.11.2017
obrázek k příspěvku
Urban Lines
Od září hostí šedé stěny naší kavárny čtyři betonové reliéfy sochaře Jaroslava Chramosty. Vybízejí nás, abychom přistoupili co nejblíže, hledali, navazovali dialog s krajinou betonové strukturální plochy... Trochu více o sérii lineárních reliéfů či autorovi najdete zde a zde.
1.11.2017
obrázek k příspěvku
Bratislava: A4
Před pár dny jsme hráli Asi ani zahradu v bratislavském prostoru A4, a náš dojem byl, že kolem A4 je komunita otevřených lidí, která se nebojí neobvyklých forem nebo obsahů. Po příjemné noci v dotyčném baru jsme poznali proslulou Petržalku (která není bez souvislosti s naší Invalidovnou, ač je 27x větší) včetně temného fragmentu metra z osmdesátých let s mimořádnou akustikou.
18.10.2017
obrázek k příspěvku
Host salónu: Škorperetka
Podzimním hostem salónu je naše oblíbená skupina Antonín Puchmajer D.S., která 17. řijna provede hudebně činoherní devised dokudrama pro jednoho herce, jeden klavír a tři pěvkyně s názvem Jako a označením žánru škorperetka. Těšíme se na jedinečný puchmajerovský způsob divadla; informace najdete ZDE nebo ZDE.
10.10.2017
obrázek k příspěvku
Podzim autentičnosti
Během nadcházející sezóny 2017-18 se v salónu zaměříme na různé (ne)možnosti autentičnosti. Tomuto částečně neuchopitelnému jevu budeme věnovat různé debaty a texty. Hlavním médiem průzkumu bude samozřejmě divadlo - včetně prosincové premiéry hry OK plus F, která bude naším krokem k méně iluzivnímu (a snad i více autentickému) divadlu.
14.9.2017
obrázek k příspěvku
Taneční zóna, Vladimir Benderski, důkladné úvahy
V důkladném časopisu Taneční zóna vyšly velmi důkladné úvahy Vladimira Benderského s důkladnými glosami Vladimíra Hulce a lidí z Divadla Kámen a stručnou a jasnou kritickou poznámkou Barbory Etlíkové na závěr. Doporučujeme ke klidnému přečtení v salónu, tamtéž lze celý časopis také za 99 Kč zakoupit.
30.8.2017
obrázek k příspěvku
Důkladná zpráva ze salónní debaty
Na webu Divadelních novin vyšla poměrně důkladná zpráva z červnové salónní debaty, jejímiž hosty byli Vladimír Hulec a Miloš Horanský, jejímž tématem byl prostorový minimalismus, a při níž se pojednávalo mimo jiné o lelkování, vymanění z kódu a formalismu.
25.7.2017
obrázek k příspěvku
Důkladný rozhovor s Jindřichem Lerchem
Malíř Jindřich Lerch u nás již několik měsíců vystavuje své obrazy, během pražského galerijního víkendu bylo na našich stěnách jeho obrazů ještě mnohem více a kurátorka Lucie Váchová s ním při té příležitosti udělala důkladný rozhovor.
24.7.2017
obrázek k příspěvku
Určité prázdniny
Od konce června máme určitým způsobem prázdniny, na nejbližší setkání se těšíme 29. srpna při vycházce Od Invalidovny k výtopně nebo 22. září při zahájení další kamenné sezóny, budeme hrát Přibližně dvaatřicet zubů a samozřejmě také salónně debatovat, tentokrát na téma nemožnosti autentičnosti.
24.6.2017
obrázek k příspěvku
Debata s překladatelem Ondřejem Mrázkem
Po události Přibližně dvaatřicet zubů, která se odehraje 2.6.2017, budeme debatovat o románu Viktora Pelevina Svatá kniha vlkodlaka, jehož odlesky se ve hře objevují, s Ondřejem Mrázkem, který román přeložil do češtiny (vydalo ho nakladatelství PLUS) a který také k této knize vytvořil obdivuhodnou rukověť - návod ke čtení, jejíž prostudování doporučujeme.
17.5.2017
Obrázek z galerie
počkejte prosím...