Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
Podzim autentičnosti
Během nadcházející sezóny 2017-18 se v salónu zaměříme na různé (ne)možnosti autentičnosti. Tomuto částečně neuchopitelnému jevu budeme věnovat různé debaty a texty. Hlavním médiem průzkumu bude samozřejmě divadlo - včetně prosincové premiéry hry OK plus F, která bude naším krokem k méně iluzivnímu (a snad i více autentickému) divadlu.
14.9.2017
obrázek k příspěvku
Taneční zóna, Vladimir Benderski, důkladné úvahy
V důkladném časopisu Taneční zóna vyšly velmi důkladné úvahy Vladimira Benderského s důkladnými glosami Vladimíra Hulce a lidí z Divadla Kámen a stručnou a jasnou kritickou poznámkou Barbory Etlíkové na závěr. Doporučujeme ke klidnému přečtení v salónu, tamtéž lze celý časopis také za 99 Kč zakoupit.
30.8.2017
obrázek k příspěvku
Důkladná zpráva ze salónní debaty
Na webu Divadelních novin vyšla poměrně důkladná zpráva z červnové salónní debaty, jejímiž hosty byli Vladimír Hulec a Miloš Horanský, jejímž tématem byl prostorový minimalismus, a při níž se pojednávalo mimo jiné o lelkování, vymanění z kódu a formalismu.
25.7.2017
obrázek k příspěvku
Důkladný rozhovor s Jindřichem Lerchem
Malíř Jindřich Lerch u nás již několik měsíců vystavuje své obrazy, během pražského galerijního víkendu bylo na našich stěnách jeho obrazů ještě mnohem více a kurátorka Lucie Váchová s ním při té příležitosti udělala důkladný rozhovor.
24.7.2017
obrázek k příspěvku
Určité prázdniny
Od konce června máme určitým způsobem prázdniny, na nejbližší setkání se těšíme 29. srpna při vycházce Od Invalidovny k výtopně nebo 22. září při zahájení další kamenné sezóny, budeme hrát Přibližně dvaatřicet zubů a samozřejmě také salónně debatovat, tentokrát na téma nemožnosti autentičnosti.
24.6.2017
obrázek k příspěvku
Debata s překladatelem Ondřejem Mrázkem
Po události Přibližně dvaatřicet zubů, která se odehraje 2.6.2017, budeme debatovat o románu Viktora Pelevina Svatá kniha vlkodlaka, jehož odlesky se ve hře objevují, s Ondřejem Mrázkem, který román přeložil do češtiny (vydalo ho nakladatelství PLUS) a který také k této knize vytvořil obdivuhodnou rukověť - návod ke čtení, jejíž prostudování doporučujeme.
17.5.2017
obrázek k příspěvku
Gallery Weekend Prague v Divadle Kámen
Koncem května se bude konat pražský Gallery Weekend. V rámci této akce u nás bude rozšířena aktuální výstava obrazů Jindřicha Lercha nazvaná Všechno je jinak. V sobotu 27.5. od 13:30 proběhne navíc beseda s autorem, v neděli 28.5. také od 13:30 komentovaná prohlídka s kurátorkou Lucií Váchovou.
16.5.2017
obrázek k příspěvku
Debata o prostorovém minimalismu
Po události Přibližně dvaatřicet zubů, která se odehraje 20.4.2017, budeme hovořit o prostorovém minimalismu a dalších otázkách, k nimž nás konkrétní večer dovede. Hlavními hosty diskuse budou básník, režisér, divadelní experimentátor a teoretik prof. Miloš Horanský a tanečník, performer, divadelní kritik a publicista Vladimír Hulec.
17.4.2017
obrázek k příspěvku
Salón a jeho členové
Divadlo Kámen, které nedávno zjistilo, že je vlastně uměleckým salónem, nabízí lidem, kteří k němu mají určitý vztah, aby se stali členy salónu. Toto nesmírně atraktivní členství si člověk může sjednat osobně na kterémkoli představení počínaje Asi ani zahradou 9. března nebo virtuálním způsobem.
6.3.2017
obrázek k příspěvku
Premiéra - Přibližně dvaatřicet zubů
ve čtvrtek 23. února poprvé zahrajeme Přibližně dvaatřicet zubů. Zajímavosti: odlesky románu Svatá kniha vlkodlaka, který napsal Viktor Pelevin / do inscenace jsou včleněna krátká improvizovaná pojednání u sklenky (pojednávat bude profesor Miloš Horanský)
10.2.2017
Obrázek z galerie
počkejte prosím...